O tom, že tento velikán slovenskej poézie strávil študentské roky v našom meste vie asi každý Prešovčan. No, ktorú školu navštevoval a čo vlastne vyštudoval už vedia len poniektorí. A to, kde býval, ako vnímal Prešov, s kým sa kamarátil, do akých spolkov sa zapojil, čo počas tunajšieho pobytu napísal, už nevie takmer nikto. A zrejme ani to, prečo je po ňom pomenovaná miestna knižnica či, kde sa nachádza jeho pamätná tabuľa a aká chyba na nej kedysi bola.
Ak Vás to zaujíma, príďte v nedeľu 08. marca 2020 o 14.00 pred Mestské informačné centrum v Prešove na Hlavnej 67. A v rámci Medzinárodného dňa žien sa dozviete aj to, aký bol jeho vzťah k ženám a najmä k vlastnej manželke. Teší sa na Vás Andrea Sivaničová.

Predaj vstupeniek:   MIC Prešov alebo na mieste konania

Cena vstupenky:
V predpredaji v MIC Prešov:             1,50 €
Na mieste konania – počas víkendu: 2,50 €
Zvedavé deti zadarmo

Srdečne Vás pozývame na besedu Život v Argentíne s Antonom Murgašom, ktorá sa uskutoční 6. marca 2020 o 17:00 v Centre regionálnych dokumentov, Hlavná 139. O živote v Argentíne nám porozpráva Anton Murgaš, Argentínčan so slovenskými koreňmi.

V spolupráci s Mestom Prešov a Mestským informačným centrom Vás pozývame na vítačku knihy Objavovanie Prešova V. autoriek Dariny Petranskej a Andrey Sivaničovej.

Aj v piatom pokračovaní nájdete pestrú paletu tém prezentovaných od jesene 2014 do leta 2016, počnúc príbehmi svetských stavieb (Župný dom, nové DJZ, Hviezdoslavova knižnica, Krajské múzeum i Šarišská galéria), cez dejiny sakrálnych objektov (Kláštor Anglických panien, Kostol sv. Mikuláša, gréckokatolícke biskupstvo, Jezuiti v meste a pod Kalváriou), až po typicky objavovateľské (Podzemný Prešov, Vojny a bombardovanie Prešova, Zákutia Kollmanovej záhrady, Prešovské ulice včera a dnes či Haniska schúlená pod Furčou), vrátane textov Marek Duchoňa o vynovenom Solivare a Martina Sárossyho o Prešovskej hradnej ceste.

Objavovanie Prešova V. môžete privítať spolu s nami 05.03.2020 o 15:30 v Centre regionálnych dokumentov Krajskej knižnice P. O. Hviezdoslava v Prešove na Hlavnej 139, kde bude možné si knihu zakúpiť za uvádzaciu cenu 5,-€.

Srdečne Vás pozývame na predstavenie nového loga knižnice a programu knižnice pri príležitosti jej 95. výročia. Podujatie sa uskutoční 6. marca 2020 o 10:00 v Centre regionálnych dokumentov, Hlavná 139.

Srdečne Vás pozývame na tvorivé dielne určené nielen dospelým, ktorí majú chuť podporiť svoju kreativitu a naučiť sa vytvoriť niečo pekné a zaujímavé.

3. marca 2020 - utorok, o 13,00 hod.
Centrálna požičovňa, prízemie vpravo
Levočská 1, Prešov

Téma:
ZÁLOŽKY A OBALY NA KNIHY

Na tvorivé dielne si, prosím, prineste tento materiál:
- nožnice
- látku
- ozdobný alebo hodvábny papier
- a veľa fantázie

Lektorka: