Knihy sú skvelým únikom z reality. Vďaka nim nazrieme do iných svetov a prežijeme množstvo dobrodružstiev. Ale! Mnoho vecí sa vďaka nim aj naučíme. A to je cieľom našej knižnej výzvy, ktorá bude prebiehať počas karantény. Nielen knihy čítať, ale aj zistiť, na čo všetko, okrem čítania, sú knihy dobré a čo všetko sa vďaka nim vieme naučiť ( napríklad variť alebo cudzí jazyk). Každý deň prinesieme tip na jednu knihu a aktivitu, ktorú vďaka nej môžeme doma robiť. Ak máte svoje tipy, ktoré knihy sú super, môžete nám písať do správy priamo na facebooku alebo mailom na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..

Karanténna knižná výzva č. 1 - vyrobiť medicínu podľa receptu z knihy. My sme to urobili takto - klik na video.

Vašou úlohou je vyrobiť si domácu medicínu podľa návodu z nejakej múdrej knihy. Skúste využiť knihy, ktoré máte doma (Domáci bylinkár a pod.) tak, ako sme to urobili aj my. Výzvu môžete splniť nasledovne:
- poslať nám popis, aký recept na medicínu ste našli a vyrobili,
- poslať fotodokumentáciu
- alebo poslať natočené video.
Nebuďte smutní, ak takúto knihu doma nemáte (recepty z internetu sa nerátajú), možno nasledujúca výzva bude stvorená práve pre Vás.
Keď skončí karanténa a vy budete mať niektoré z našich výziev splnené (samozrejme, čím viac, tým lepšie), odmena Vás neminie.

Karanténna knižná výzva č. 2 - poslať nám svoju obľúbenú báseň

Viete, že 21. marec bol organizáciou UNESCO vyhlásený ako Svetový deň poézie? Účelom tohto dňa je propagovanie, čítanie a písanie poézie. Preto v dnešnej výzve chceme, aby ste s nami zdieľali vašich obľúbených autorov poézie alebo konkrétne básne.

Výzvu môžete splniť nasledovne:
- napísať alebo odfotiť do komentára vašu obľúbenú báseň
- odfotiť a poslať vašu obľúbenú báseň do správy na facebooku alebo mailom

Karanténna knižná výzva č. 3 - modrá kniha

Dnešná výzva je veľmi jednoduchá. Prehľadajte vaše police a nájdite akúkoľvek knihu s modrou obálkou. Odfoťte ju a pošlite nám ju. Inšpirujte sa knihami, ktoré sme našli doma my. 

Karanténna knižná výzva č. 4 - obľúbený citát

Prehľadajte vaše police a nájdite svoj obľúbený citát. Napíšte alebo odfoťte nám ho do komentára na facebooku alebo pošlite mailom.

Karanténna knižná výzva č. 5 - odkaz z knihy

Tentoraz necháme prehovoriť knihy a prečítame si čo nám chcú povedať. Keďže je dnes 25. marec, vašou úlohou je vziať knihu, ktorú máte práve rozčítanú, otvoriť ju na strane 25 a do komentára nám napísať vetu, ktorá začína v 3. riadku. Naša veta znie: ,,Boli spolu vo dne, v noci.'' Hmmm...veľmi výstižné pre súčasnú karanténnu situáciu. 

Karanténna knižná výzva č. 6 - recept podľa knihy

Dnešná Karanténna knižná výzva Vám zaberie trocha času (keď ste v karanténe, tak sa to hodí), ale výsledok bude určite stáť za to. Vašou úlohou je navariť alebo napiecť podľa receptu, ktorý nájdete v kuchárskej knihe. My sme si na raňajky urobili jablčné palacinky. 

Ako sa do výzvy zapojiť?
-odfoťte knihu, z ktorej ste vybrali recept spolu s jedlom, ktoré ste podľa neho urobili alebo
-natočte ako ste varili/piekli
-pridajte fotku/ video do komentára alebo nám ju pošlite do správy na facebooku alebo mailom. 

Karanténna knižná výzva č. 7 - Noc s Andersenom

Karanténna výzva č. 7 je tu a bude patriť rozprávkam. Dnes večer sme mali s deťmi nocovať v knižnici na Noci s Andersenom. Urobme si takúto knižnú noc doma a prečítajme si večer detskú knihu. A najlepšie bude, ak si ju budete čítať spoločne, vy deťom, deti Vám alebo dokonca plyšákom. Keď deti doma nemáte, nevadí. Môžete čítať svojim blízkym alebo domácim miláčikom. Veď aj témou Noci s Andersenom mali byť Štyri labky jeden chvost. 


Ako sa do výzvy zapojiť?
- pridajte do komentárov fotku ako čítate a čo čítate
- alebo nám fotky pošlite do správy na Facebooku alebo mailom na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. 

Back to top