Dni detskej knihy v Prešove - 12.-14. apríl 2011

Dni detskej knihy - návraty

logo_ddk_pcrNevedeli sme sa dočkať. Posledné prípravy a deň D nastal. Vzácni hostia sa postupne začali zbiehať a keď konečne dorazil autobus z Bratislavy, Dni detskej knihy mohli začať. Oficiálne otvorenie sa síce pre nepredvídané okolnosti neuskutočnilo, napriek tomu sa Prešov odrazu stal centrom detskej literatúry a čítania, pretože ako dobre vieme, Prešov stále číta rád. Kto všetko k nám zavítal?

 

Záložky a podpisky na vytlačenie

thumb_zalozky_ddk2

Milí priaznivci detskej literatúry,

Pripravili sme pre vás záložky s motívom Dní detskej knihy a jednotlivých autorov, ktoré si môžete vytlačiť. Odporúčame farebnú obojstrannú tlač na hrubší papier A4.

Na jednom liste je 5 záložiek. Záložky môžete zároveň použiť ako podpisky, na ktoré sa vám autori môžu podpisovať.  Záložky sú vo formáte pdf. Na otvorenie súborov môžete použiť program Adobe reader. Pokiaľ ho nemáte v počítači, môžete si ho stiahnuť a nainštalovať z tohto odkazu: http://downloads.zoznam.sk/download/adobe-reader-65?did=8654

Záložky na stiahnutie:

   

Výzva pre rekordmanov

Výzva

Pozývame všetkých priaznivcov kníh, čitateľov i budúcich členov našej knižnice.

Príďte nám na pomoc pri prekonávaní rekordu! V roku 2009 sme spoločne ustanovili slovenský rekord v hromadnom čítaní ľudí na námestí. Spoločne čítalo 1324 ľudí.

V rámci Dní detskej knihy sme sa rozhodli tento rekord prekonať. Príďte nám pomôcť 14. apríla o 10:00 na pešiu zónu na Hlavnej ulici v Prešove. Stačí ak si prinesiete knihu.

Spievať bude CVČ Ebony a môžete sa stretnúť aj so spisovateľmi  - hosťami Dní detskej knihy.

Tešíme sa na všetkých.

Školy a kolektívy - kvôli lepšej organizácii podujatia nám môžete poslať oznámenie, či prídete a koľko vás bude na email  Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript.

V prípade zhoršeného počasia volajte krízovú linku 0905 457 887. Povieme vám či sa pokus o rekord uskutoční.

   

Zážitkové čítanie - praktický seminár

Knižnica P.O.Hviezdoslava pozýva knihovníčky a knihovníkov Prešovského regiónu na seminár zameraný na prípravu zážitkového čítania pre detských čitateľov.

Seminár sa uskutoční v rámci podujatia Dni detskej knihy
13. apríla 2011 o 8,30 hod.
v priestoroch knižnice v budove Starej mestskej školy (Čitáreň, Hlavná 139)

Lektor: Gabriela Futová

V prípade záujmu o účasť vyplňte, prosím, návratku a pošlite ju na adresu Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript. . Vítaní sú aj knihovníci z iných regiónov. Cestovné, stravné a prípadný nocľah hradí vysielajúca organizácia. Prípadné otázky adresujte Mgr. Ľubici Liptákovej na vyššie uvedený e-mail.

Návratka na stiahnutie

   

Dni detskej knihy v Prešove

V rámci festivalu Prešov číta rád sa Knižnica P.O.Hviezdoslava podujala zorganizovať putovné podujatie Dni detskej knihy 2011.

Logo

V dňoch 12. - 14. apríla 2011 Prešov privíta asi 30 tvorcov kníh pre deti, s ktorými sa deti, pedagógovia a rodičia budú môcť stretnúť na rôznych podujatiach zameraných na podporu čítania.

Program a zoznam hostí budú priebežne aktualizované.

Čo sú Dni detskej knihy?

Ide o putovné podujatie, ktoré v spolupráci s Bibianou - medzinárodným domom umenia pre mládež v Bratislave a Slovenskou sekciou IBBY organizujú knižnice stále v inej časti Slovenska.

(V roku 2010 bola organizátorom Gemerská knižnica P. Dobšinského v Rožňave, v roku 2009 Kysucká knižnica v Čadci atď.) Podujatie je zamerané na propagáciu detských kníh a čítania, umožňuje čitateľom osobne sa stretnúť s tvorcami detskej literatúry v knižniciach, školách, ba aj obciach v okolí miesta organizátora.

V prípade, že máte záujem o zorganizovanie stretnutia čitateľov s tvorcami u Vás v škole, školskej knižnici, mestskej alebo obecnej knižnici nášho regiónu, napíšte na adresu: Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript. .

   
Knižnica P.O.Hviezdoslava v Prešove