U nás lepšie, ako doma...

  

Pri knihe s...

Ivet Tomášková

Ivet Tomášková*1995, Prešov
herečka, inšpirátorka, spisovateľka

Som Idealista. Vidím svet nie taký, aký je, ale taký, aký by mohol byť.
Som presvedčená, že práve vzťahy s druhými sú tým najfarebnejším, čo na tejto Zemi kedy nájdeme a zažijeme. Tým, na čo raz budeme spomínať s úsmevom na perách ako na ten najväčší poklad.

Nedávna absolventka konzervatória je všestranne tvorivá mladá žena, ktorej učarovalo umenie nielen v hranej ale i písanej podobe. Talent a nadanie sa u nej prejavili už v detstve a predurčili ju k štúdiu na základnej škole pre intelektovo nadané deti, odkiaľ smerovala na prestížne Gymnázium J.A. Raymana v Prešove. No láska k herectvu bola silnejšia, a tak sa ako pätnásťročná aj napriek počiatočnému nesúhlasu rodičov rozhodla prestúpiť na hudobno-dramatický odbor Konzervatória Dezidera Kardoša v Prešove, čo dodnes považuje za jedno z najlepších rozhodnutí svojho života.

O štyri roky neskôr založila Festival NA 100%, čo bola v tom čase prvá väčšia akcia osobného rozvoja na východnom Slovensku a stretla sa s pozitívnym ohlasom. Na festival, ktorý tento rok oslávi 5. výročie, pravidelne pozýva úspešných ľudí z radov podnikateľov, umelcov, športovcov či iných oblastí, ochotných podeliť sa s tajomstvom ich úspechu. Okrem štúdia a organizovania festivalu pracovala niekoľko rokov na voľnej nohe ako manažérka sociálnych médií pre viaceré firmy a podnikateľov, ktorým pomáhala vyťažiť maximum z ich facebookových a instagramových stránok. A to ju priviedlo k vlastnému projektu, k založeniu facebookovej stránky Som Idealista pre ľudí, ktorí vidia, cítia a žijú, aby k nim prišli tie správne myšlienky vždy, keď ich potrebujú počuť. Na stránke prezentuje citáty známe nielen z kníh, ale najmä zo sociálnych sietí, no dáva si záležať na kvalitnom výbere myšlienok. Zo zásady nezdieľa to, čo jej príde ako klišé alebo nič nehovoriace frázy. Snaží sa vyberať myšlienky, ktoré skutočne niečo vypovedajú a ľudia sa v nich nájdu. S jej vlastnou pozitívnou energiou poukazuje prostredníctvom citátov na všetko ľudské, čo je v nás a vnáša ľuďom do života trochu povzbudenia, emócií, krásy a poetiky.

Po čase sa internetové citáty a myšlienky pre každodennú inšpiráciu zhmotnili v motivačnom diári a dvoch milých knižkách Som idealista: Kniha citátov a Som idealista: O láske. Odtiaľ bol už len krok k tomu, aby vznikla kniha s osobnejšou výpoveďou. Mnoho, najmä mladých ľudí ju totiž prostredníctvom jej stránky žiadalo o jej pohľad na ich situáciu či problém alebo aj priamo o radu. Časovo však bolo veľmi náročné odpovedať každému osobitne. Preto sa rozhodla zosumarizovať najčastejšie otázky a odpovedať na ne prostredníctvom knihy voľných rozhovorov o živote, vzťahoch, cieľoch a sebavedomí. V knihe Som Idealista: Len tak o živote, ktorá je v podstate autorkiným debutom, nechýbajú popri jej názoroch a pohľadoch na danú problematiku ani obľúbené citáty, ktoré dokonale vystihnú každú situáciu a jej možné riešenie.

Tvorba
Som Idealista: Len tak, o živote. (2018)

Zostavovateľka
Som idealista: Kniha citátov. (2017)
Som idealista: O láske. (2017)

Som Idealista: Len tak, o živote

Chcem, aby...

Chcem, aby v knižnici...

Kliknite a napíšte nám svoj nápad.