U nás lepšie, ako doma...

  

Pri knihe s...

Ivana Ondriová

Ivana Ondriová*1981, Stropkov
Novinárka, spisovateľka

Písanie milujem a neviem si bez neho predstaviť jediný deň. Verím, že ma tá chuť vymýšľať vlastné príbehy nikdy neopustí.

Úspešná autorka ženskej literatúry už od detstva pri čítaní kníh snívala o tom, že raz bude aj ona písať a v podstate si nevedela predstaviť, že by sa mala živiť niečím iným. Aj preto jej kroky viedli z rodného Stropkova do Prešova, kde vyštudovala Masmediálnu komunikáciu na Filozofickej fakulte Prešovskej univerzity a po jej skončení tu aj s rodinou žije, pracuje a tvorí. Začínala ako redaktorka mestského týždenníka, neskôr bola reklamnou manažérkou Prešovského večerníka, obchodnou manažérkou architektonicko-stavebného centra a asistentkou vo firme zaoberajúcej sa systémami strojového videnia.

Debutovala v roku 2012 knihou Detský plač v podkroví, do písania ktorej sa pustila počas prvej rodičovskej dovolenky, keď si popri čítaní kníh jedného dňa povedala, že skúsi napísať podobný príbeh, vlastný. A odvtedy už tvoriť neprestala. Píše ľahko a rýchlo, neraz má rozpracované viaceré romány. Zaspáva s dialógmi v hlave a aj cez deň jej neraz pri práci napadne zaujímavý moment. Ako sama vraví: Píšem neustále. Niečo dokončím, počkám dva-tri týždne a znovu to na mňa príde. Priveľmi ma svrbia prsty. Aj vďaka tejto posadnutosti písaním za pár rokov od svojho debutu vydala už ďalších jedenásť kníh. Jej románové príbehy prinášajú zmes romantiky, lásky, vášne, tajomna, psychológie, napätia, drámy i zábavy, jednoducho všetkého, čo patrí k dobrému oddychovému čítaniu. Momentálne je opäť na rodičovskej dovolenke, a tak sa iste môžeme tešiť na ďalší strhujúci príbeh.

Detský plač v podkroví (2012)
Nevinné šílenství (2012)
Mladý, sexi a iba môj (2013)
Milovanie po mexicky (2013, vyšla aj v češtine)
Chlapi na zbláznenie (2014)
Nezvestný (2014)
Značka: Neľúbená (2014)
Cudzinca nemiluj (2015)
Nebezpečne očarená (2015)
Vôňa neba (2016)
Radio love (2016)
Kto skrotí Kláru (2017)

Chlapi na zbláznenie Cudzinca nemiluj Milovanie po mexicky
Mladý, sexi a iba môj Nevinné šílenství Nebezpečne očarená

Chcem, aby...

Chcem, aby v knižnici...

Kliknite a napíšte nám svoj nápad.