U nás lepšie, ako doma...

  

LETNÝ VÝPOŽIČNÝ ČAS

Upozorňujeme ctených návštevníkov na zmenu výpožičného času počas letných prázdnin. 

Letný výpožičný čas je platný od 1. júla 2019 do 1. septembra 2019

Centrálna požičovňa (Levočská 1)
Čitáreň
(Hlavná 139)
Oddelenie inojazyčnej literatúry 
(Hlavná 139)
Centrum regionálnych dokumentov
(Hlavná 139)
Slniečko
(Hlavná 16)
Pobočka Sekčov
(Exnárova 5)
Pobočka Šváby
(Švábska 27)
Pobočka Sídlisko 3 - Centrum
(Prostějovská 35)
Pobočka Sídlisko 2 - Centrál
(Čsl. armády 29)

Na vrátenie kníh v čase, keď bude knižnica zatvorená, ponúkame možnosť vrátiť knihy do Biblioboxu, ktorý sa nachádza pred budovou knižnice na Hlavnej 139 (Stará mestská škola). Knihy budú z čitateľského konta odpísané nasledujúci pracovný deň.

 

Pri knihe s...

Erika Matonoková

Erika Matonoková*1940
Pochádza z Prešova, kde vyštudovala Pedagogickú fakultu UPJŠ a štúdium si neskôr rozšírila na Univerzite Komenského v Bratislave. Dlhé roky bola učiteľkou a neskôr i riaditeľkou na školách v okrese Stará Ľubovňa (Plavnica, Hraničné, Litmanová). Po návrate do rodného mesta pôsobila ako psychopédka v psychologickej poradni v Prešove i Sabinove. Uverejňovala odborné články o poruchách učenia a čítania, najmä o dyslexii, ktoré boli uverejnené v časopisoch Komenský, Rodina a škola, Efeta, Učiteľské noviny. Je spoluautorkou videonahrávky „Hravé čítanie" na nácvik čítania a odstránenie porúch čítania slúžiacej ako učebná pomôcka pre deti ZŠ. Venovala sa aj nadpriemerne nadaným deťom s literárnymi sklonmi, ktoré potom so svojimi literárnymi prácami uspeli na celoslovenských i medzinárodných súťažiach.
Aj sama sa pustila do tvorby a v roku 1996 debutovala knihou Povesti z Osturne. Svet prírodných javov, tvrdého života i magických bytostí priblížila aj v ďalších knihách: Lačnovské povesti, Osturňa v povestiach a Ukradnuté zvony. Za hranice sci-fi zašla v Tajomnom jazere a Nebol to sen... Pre najmenších napísala knihy Doktor Mrumko od jazera, Zlá Vesna a iné rozprávky a Osturnianske rozprávky či Princeznú Magnóliu a je spoluatorkou kníh Motýlie rozprávky, Jašteričie jazierko a Tajomstvo hradovej hory. Jej najnovšia kniha Keď mám teba, mám všetko je zbierkou poviedok pre dospelých. Spolupracuje s viacerými redakciami novín a časopisov a so slovenským rozhlasom. vytvorila množstvo rozprávok pre deti predškolského veku, ktoré odvysielalo rádio Devín. V rádiu Regina získala ocenenie Strieborný Bakalár za rok 1999.

Prečítané leto

Prečítané leto - kalendár

Prešov číta rád

Prešov číta rád

Chcem, aby...

Chcem, aby v knižnici...

Kliknite a napíšte nám svoj nápad.